1
2 Jõulumäe Tervisespordikeskus 4
5
Jõulumäe Tervisespordikeskus • tel +372 445 6117 • info@joulumae.ee

Tutvustus

 
 
1976. aastal alustati Pärnumaa esimese tervisespordikeskuse rajamist. Tänaseks on Jõulumäe Tervisespordikeskus kujunenud mitmekülgsete võimalustega keskuseks, kus põhirõhk on looduses liikumisel ning võimalusel igaühel vabalt valida jõukohane ja meeldiv tegevus. Lisaks spordiüritustele, mis toimuvad nii tippsportlastele kui harrastajatele, on siin head võimalused ka koolituste, seminaride, laste spordi-, puhke- ja töölaagrite, õppepäevade, asutuste suve- ja talvepäevade jne korraldamiseks.
 

Jõulumäe eesmärk pole olnud ehitada kalleid ja moodsaid squashi-, aeroobika, tennise- jm -väljakuid ning -saale. Meil puuduvad selleks võimalused ning ambitsioonidki. Siin on põhirõhk pandud looduses liikumisele ning võimalusele igaühel vabalt valida jõukohane ja meeldiv tegevus näiteks pärast väsitavat töönädalat perega lõõgastumiseks ümbritsetuna kaunist männimetsast. Jõulumäe matkaradadel jalutades võite leida 21 erinevat liiki maapinnasamblaid, lisaks muid raba- ja luitemaastikule iseloomulikke taimi.

 

Pakume ka tööpäeva vaheldusrikkamaks muutmist - võimalust korraldada koolitusi, seminare, nõupidamisi jne, mille tarbeks on meil 3 erineva suurusega ruumi. Tiheda tööpäeva värskendamiseks sobib kerge spordiprogramm, mille läbiviimisel me teid meelsasti aitame. Söögimured lahendavad meie osavad kokad ning valvelauas aitab Teid abivalmis administraator. Jõulumäe Tervisespordikeskus on hinnatud kohaks suviste ning talviste kokkutulekute korraldamisel.

 
2003. aastal valmis Jõulumäe peamaja juurdeehitus, mille põhieesmärk oli kasutajatele luua elementaarsed tingimused pärast võistlust või treeningut pesemiseks ning riietumiseks. Lisaks ehitati vaba aja veetmise saal, kus saab mängida erinevaid palli-, laua- ja  osavusmänge ning mis sobib ka tantsu- või aeroobikatreeninguteks.
 
2009. aastal ehitati Euroopa Liidu struktuurifondide toetuse abil sportlashoone kaasaegse õppeklassi, jõusaali ja taastusruumidega. Territooriumile rajati süsteem kunstlume tootmiseks otse suusarajale. Renoveeriti staadion ning pikendati asfaltkattega liikumisrada.
 

Jõulumäel jalutades kohtate palju erinevaid sportimispaiku:  pallimängude platsid, disc-golfi rajad, kergejõustikualade väljakud, staadion, kust algavad pikemad ja lühemad suusa-, jooksu-, jalgratta- ja matkarajad, asfalteeritud liikumisrajad jpm.

 

Jõulumäe on kaunis paik kauni looduse keskel. Siia esmakordselt sattunu ei pruugi enam mõtteist välja saada väikeseid punaste põskede ja mütsidega päkapikke ega hiiglaslikku Metsakuningat ning hõbevalge männimetsaaluse pehmust jalge all.

 
Kohtume Jõulumäel!